npdwpb

Windows Phone 8.1: Microsoft Hesabımı Koruma ve Kurtarma

Microsoft hesabınızı korsanların erişiminden koruyabileceğiniz birkaç yol mevcuttur.


Microsoft hesabınıza güvenlik bilgileri ekleme

Bir Microsoft hesabına sahip herkes, hesapla ilişkili güvenlik bilgilerinin doğru ve güncel olmasını sağlamalıdır. Bu bilgileri eklediğinizde, hesabınızda yetkisiz değişiklikler yapılmasını önlemeye yardımcı olur ve parolanızı unutmanız durumunda sıfırlamanız daha kolaydır.

Hesabınıza güvenlik bilgileri eklemek için:
  1. Microsoft hesabınızla oturum açın.
  2. Güvenlik ve Parola seçeneğini tıklatın.
  3. Hesabınıza bir telefon numarası veya alternatif e-posta adresi eklemek için yönergeleri izleyin.İki aşamalı doğrulamayı ayarlama

Hesabınızı korumanın bir diğer yaygın yolu ise başka bir kişinin parolayı bilse bile hesabınızda oturum açmasını zorlaştıran iki aşamalı doğrulamanın kullanılmasıdır.

İki aşamalı doğrulama ve nasıl etkinleştirileceği hakkında daha fazla bilgi için Bnz. İki Aşamalı Doğrulama ve Uygulama Parolası Nedir? Nasıl Etkinleştirilir?

Parolanızı sıfırlama

Birisinin parolanızı bulup izniniz olmadan hesabınıza eriştiğinden şüphelenirseniz veya parolanızın ne olduğunu unuttuysanız Microsoft hesabı sitesindeki Parola sıfırlama aracını kullanabilirsiniz.

Microsoft hesabınızı kurtarma

Microsoft hesabınıza erişemezseniz ve iki adımlı doğrulamayı etkinleştirmediyseniz Microsoft hesabı sitesindeki Hesap Kurtarma Aracını kullanarak hesabınıza yeniden erişmeyi deneyebilirsiniz.

Yazının hazırlanmasında (Başta microsoft.com olmak üzere) büyük oranda Microsoft kaynaklarından yararlanılmıştır

Okumaya devam...

Hesaplar ve Ödemeler 173705979402073956

Yorumlar

Arşiv

Twitter

Facebook

item