npdwpb

Windows Phone 8.1: Bilgisayarımı Kullanarak Müzik, Zil Sesleri ve Pod Yayınlarını Eşitleme

Bulutu kullanarak müzik, zil sesleri, ve pod yayınlarınızı Windows Phone'unuzla bilgisayarınız arasında taşımanın çok çeşitli yolları vardır ancak kimi zaman en hızlı yol alıştığınız yoldur: yani telefonunuzu bilgisayarınıza bağlamak.

Dosyaları Dosya Gezgini (Windows 8 öncesi Windows sürümlerinde Windows Gezgini olarak adlandırılır) ile ekleyerek işlemi kolayca tamamlayabilir veya Windows Phone Uygulamalarından birini kullanabilirsiniz. Masaüstü için Windows Phone uygulamasıWindows 8 ya da Windows 7'de fotoğraf ve videoları eşitlemek için harika bir yoldur. Başlangıç ekranında kullanabileceğiniz kolay anlaşılır ve modern bir arabirimi tercih ederseniz, Windows 8 için Windows Phone uygulamasını deneyin.


 • Mac kullanıyorsanız Mac için Windows Phone uygulaması'na ihtiyacınız vardır.
 • Çift mi görüyorsunuz? Xbox Music Pass'iniz varsa ve şarkılarınız iki kez görünüyorsa, Dosya Gezgini yerine müzik dosyalarınızı aktarmak üzere masaüstü için Windows Phone uygulamasını ya da Mac için Windows Phone uygulamasını kullanın.
 • Xbox Music Pass dışındaki hizmetlerden aldığınız korunan (DRM) medya dosyaları kopyalanamaz ya da bilgisayarınızla Windows Phone arasında eşitlenemez. Xbox Music Pass veya Zune Pass kaynaklı DRM medya dosyaları, masaüstü için Windows Phone uygulaması ya da Mac için Windows Phone uygulaması kullanılarak telefonunuzla eşitlenebilir.
[next]

Dosya Gezgini'ni Kullanma (Windows 8, Windows 7, Windows Vista ve Windows XP)

Kısaca müziğinizi bir yerden diğerine taşımak istiyorsanız, en kolay yol Dosya Gezgini'ni (bazı Windows sürümlerinde Windows Gezgini olarak adlandırılır) kullanmaktır.

Müzik, zil sesi veya pod yayını eklemek için


 1. Aşağıdakilerden birini yapın:

  • Windows 7, Windows Vista veya Windows XP kullanıyorsanız, görev çubuğundan ya da Bilgisayarım kısayoluna tıklatarak Windows Gezgini'ni açın.
  • Windows 8 veya 8.1 kullanıyorsanız, Masaüstü görünümüne gidin ve görev çubuğundan Dosya Gezgini'ni açın.

 2. Bilgisayar altında (Bazı Windows sürümlerinde Bu Bilgisayar olarak adlandırılır), telefonunuzun adını tıklatın ve ardından Telefon'u tıklatın.
 3. Telefonunuz ve bilgisayarınız arasında dosya taşımak için, kopyalamak istediğiniz dosyayı sağ tıklatın ve Kopyala'yı tıklatın.
 4. Dosyayı taşımak istediğiniz klasörde sağ tıklatıp Yapıştır'ı tıklatın. Telefonunuza müzikler, zil sesleri veya pod yayınları ekliyorsanız, telefonunuzun bulabilmesi ve tanıyabilmesi için dosyayı Müzik, Zil Sesleri veya Pod Yayınları klasörüne yapıştırdığınızdan emin olun.

 • Telefonunuzu Windows XP çalıştıran bir bilgisayara bağlarsanız, bilgisayarınız yanlışlıkla kullanılabilir olmayan bir yazılımı yüklemenizi isteyebilir. Bu sihirbaz karşınıza çıkarsa İptal'i tıklatın; yazılımı yüklemeniz gerekmez. Ardından, dosyaları telefonunuz ve bilgisayarınız arasında taşımak için Windows Gezgini'ni kullanabilirsiniz.
 • Windows XP'de Windows Gezgini'ni kullanmak için, bilgisayarınızda en az Windows XP Service Pack 2 (SP2) yüklü olmalıdır.
[next]

Masaüstü için Windows Phone uygulamasını kullanma (Windows 8 ve Windows 7)

Windows 8 için Windows Phone uygulaması, telefonunuz ile Windows 8 ya da Windows 7 bilgisayarınız arasında müzik ve pod yayınlarını senkronize etmenizi ve telefonunuza zil sesleri eklemenizi sağlar. Windows Kitaplıkları veya iTunes ile eşitlemeyi seçebilirsiniz.  Henüz uygulamaya sahip değilseniz uygulamayı Masaüstü için Windows Phone uygulaması indirme sayfasından edinebilirsiniz.


Müzik eşitlemek için


 1. Masaüstü için Windows Phone uygulamasında sağ üst köşedeki PC'yi ve ardından Müzik'i tıklatın.
 2. Müzik eşitle onay kutusunun işaretli olduğundan emin olun.
 3. Aşağıdakilerden birini yapın:

  • Koleksiyonunuzun bir kısmını eşitlemek için, eşitlemek istediğiniz çalma listelerini, türleri, sanatçıları ya da albümleri seçin.
  • Tüm müzik koleksiyonunuzu eşitlemek için, Tüm Müziği Eşitle onay kutusunu işaretleyin.

 4. Eşitle'yi tıklatın.

Pod yayınlarını eşitlemek için


 1. Masaüstü için Windows Phone uygulamasında sağ üst köşedeki PC'yi ve ardından Pod Yayınları'nı tıklatın.
 2. Pod Yayını eşitle onay kutusunun işaretli olduğundan emin olun.
 3. Eşitle listesinde, kaç bölüm eşitlemek istediğinizi ve yalnızca yürütülmemiş bölümleri eşitlemek isteyip istemediğinizi seçin.
 4. Aşağıdakilerden birini yapın:

  • Pod yayınlarınızın bir kısmını eşitlemek için, eşitlemek istediklerinizi seçin.
  • Pod yayınlarınızın tümünü eşitlemek için, Tüm Pod Yayınlarını Eşitle onay kutusunu işaretleyin.

 5. Eşitle'yi tıklatın.

Pod yayınları hakkında daha fazla bilgi için, bkz. Müzik, video ve pod yayınlarını alma

Zil sesleri eklemek için


Masaüstü için Windows Phone uygulaması, şarkılarınızdan hangilerinin zil sesi olarak kullanılabileceğini belirleyebilir.

 1. Masaüstü için Windows Phone uygulaması'nda sağ üst köşedeki PC'yi ve ardından Zil Sesleri'ni tıklatın.
 2. Telefonunuzda zil sesi olarak kullanmak istediğiniz şarkıları seçin ve Ekle'yi tıklatın.

Telefonunuzda bildirimler veya anımsatıcılar gibi etkinliklere ve sizi aradıkları veya size mesaj attıkları zamanlar için kişilere zil sesi atayabilirsiniz. Telefonunuzda zil sesleri atama hakkında daha fazla bilgi için bkz. Zil sesleri, sesler ve ses düzeyi

Öğeleri bilgisayarınıza kaydetmek veya telefonunuzdan silmek için


 1. Masaüstü için Windows Phone uygulaması'nda, sağ üst köşedeki Telefon'u ve ardından Müzik veya Pod Yayınları'nı tıklatın.
 2. Silmek veya taşımak istediğiniz öğeleri ya da klasörleri seçin. (Seçenekler otomatik olarak görünmezse seçenekleri görüntülemek için ekranın en altını tıklatın veya yukarı çekin.)
 3. Aşağıdakilerden birini yapın:

  • Bilgisayara kaydet'i tıklatın.
  • Sil'i tıklatın.

 • Kaydettiğiniz öğeleri bulmak için bilgisayarınızda Dosya Gezgini'ni açın ve ardından dosyalarınızı görmek için Müzik, Resimler veya Videolar klasörüne gidin.
 • Eşitlenmesi için seçtiğiniz bazı öğeleri telefonunuzdan sildiyseniz bu öğeler bir sonraki eşitlemede telefonunuza eklenir.
[next]

Windows Phone uygulamasını (Windows 8) kullanın

Windows 8 çalıştıran bir bilgisayarınız varsa, telefonunuz ile bilgisayarınız arasında fotoğraf ve videolarınızı taşımak için farklı bir seçeneğiniz bulunur. Windows Phone uygulaması, albüm resmini vurgulayan ve bilgisayarınızdaki konumlardan müzik ve çalma listeleri eklemeyi kolaylaştıran modern bir arabirime sahiptir.  Windows Phone uygulamasını edinmek için, telefonunuzu bilgisayarınıza takın, uygulama otomatik olarak indirilir. Bunun yerine dilerseniz Windows Mağazası'ndan da edinebilirsiniz.


Müzik veya çalma listeleri eklemek için


 1. Windows Phone uygulamasında Telefona Ekle'yi ve sonra da Müzik Ekle veya Çalma Listesi Ekle'yi tıklatın.
 2. Aşağıdakilerden birini yapın:

  • Hangi dosyaların ekleneceğini seçmek için bir klasörü tıklatın.
  • Farklı bir klasör seçmek için, Yukarı git'i tıklatın.
  • Tüm klasörü eklemek için, klasörü sağ tıklatın.

 3. Eklemek istediğiniz her bir şarkıyı veya çalma listesini sağ tıklatın. Seçtiğiniz tüm dosyalar uygulamanın en altında görünür.
 4. İstediğiniz tüm şarkıları veya klasörleri seçtikten sonra Ekle'yi tıklatın.

 • Telefonunuzu kilitlemek için parola kullanıyorsanız, bu uygulamaları ve Dosya Gezgini'ni (ya da Windows Gezgini'ni) kullanabilmeniz için önce telefonunuzun kilidini açmanız gerekebilir.
 • Belgeleri telefonunuzdan başka yerlere taşımak için birkaç seçeneğiniz var. Bunlardan biri, telefonunuzu bilgisayarınıza bağlayıp (Windows 8 veya Windows 7 kullanmanıza bağlı olarak) Dosya Gezgini veya Windows Gezgini'ni kullanmaktır. İkinci bir yöntem ise OneDrive'ı kullanmaktır. Daha fazla bilgi edinmek için, bkz. Belgeleri OneDrive ile senkronize etme.
 • Korunan (DRM) bazı medya dosyaları PC'niz ve Windows Phone'unuz arasında kopyalanamaz ve eşitlenemez.

Yazının hazırlanmasında (Başta windowsphone.com olmak üzere) büyük oranda Microsoft kaynaklarından yararlanılmıştır

Okumaya devam...

Vitrin 6336320961342753838

Yorumlar

Arşiv

Twitter

Facebook

item